Мы создаем волны.

Резонанс. Мы создаем волны. Иногда штормы!

 
20.09.2012 17:32

Дебіли внутрішньої безпеки - 4

Головний принцип функціонування провоохоронних органів України полягає в тому, що представники влади «кришують» те, з чим борються. Борці з економічною злочинністю відкривають конвертаційні центри, співробітники відділів боротьби з нелегальним обігом наркотиків контролюють наркотрафик, ДАІ-шники торгують технічними паспортами та посвідченнями водія, служиві патрульно-постової служби та дільничні міліціонери – ті просто грабують перехожих на вулицях. А наприкінці цього харчового ланцюжка перебувають співробітники Департаменту внутрішньої безпеки, які 31 липня відзначають своє професійне свято.

Оскільки Міністерство внутрішніх справ України – це не орган правопорядку, а клуб по інтересах і зароблянню грошей, на його теренах неминуче мало виникнути злочинне угруповання, що займається рекетом бізнесменів у погонах. «Якщо в країні ходять грошові знаки, то є люди, у яких їх дуже багато» — ця фраза Великого Комбінатора є наріжним каменем у діяльності ДВБ, співробітникам якого не треба самим організовувати пункти прийому металобрухту чи сушити голову над тим, як краще влаштувати «вікно на кордоні» для контрабандистів. Їхнє завдання – виявляти працівників міліції, які займаються нелегальним бізнесом, щоби забрати цей бізнес під своє крило.Методи роботи ДВБ-шників стандартні. Ось, наприклад, зацікавили їх нетрудові доходи начальника УБОЗ у Волинській області Горбатюка, безпосередньо відповідального за боротьбу з контрабандою. Ще б пак: з Ягодинської митниці харчаться всі, кому не ліньки, і лише Департамент внутрішньої безпеки МВС України мусить ласо дивитись на грошові потоки, що осідають у чужих кишенях. Урешті-решт, у ДВБ була заведена оперативно-розшукова справа «Захист» №64/10, фігуранти якої – поспіль УБОЗівці, схема розподілу злочинної діяльності між якими подана на схемі під грифом «таємно».

Незрозуміло, що такого секретного побачив у цій схемі головний оперуповноважений інспектор ДВБ МВС України майор міліції Чуфус, який надав цьому документові відповідний ступень таємності. Це – загальновідомі речі. І, взагалі, навіщо секретити документи, якщо вони все однаково гуляють по руках і навіть час від часу публікуються сайтом «ОРД»?ДВБ-шники люблять робити нічні обшуки в кабінетах своїх колег з інших підрозділів міліції; головною здобиччю цих «контрольно-спостережних заходів» є, як правило, порожні пляшки, за які потім власникам кабінетів пишуть «неповну службову відповідність». Тож уявімо на хвилинку, що під час чергового обшуку в столі якогось пересічного оперу з забутого Богом райвідділу знайшли б документ з грифом «таємно»… Ой ні, краще не уявляти. Бо цей опер пошкодував би, що на світ народився.Інша річ, коли секретні документи навіть не залишає в робочому столі, а губить у закладі громадського харчування співробітник Департаменту внутрішньої безпеки. Виявляється, начальник ДВБ генерал-майора податкової міліції Олександр Тулаєв не бачить нічого екстраординарного в тому, що його співробітники винесли з будинку МВС й залишили в кафе флешку з документами з грифом «таємно» і «цілком таємно» за останні три роки, зокрема:

- облікові картки агентів;

- рапорти з проханням надати дозвіл на перевірку кандидатів у агенти;

- рапорти з проханням надати дозвіл на залучення кандидатів до агентурної мережі;

- довідки про проведення контрольних зустрічей з агентами;

- постанови про заведення оперативно-розшукових справ,

і багато всякого іншого мотлоху, який можна набирати лише на спеціально захищених комп’ютерах і який співробітник ДВБ не має права виносити за межі службових приміщень.Пікантності ситуації надає та обставина, що агентура ДВБ, облікові картки якої пішли гуляти по руках, – це, здебільшого, співробітники органів внутрішніх справ, що «стукають» на своїх колег. І які тепер перебувають у роздумах – чи стрілятись самим, чи спочатку прихлопнути свого куратора.Навіть поверхневе знайомство з загубленими документами засвідчило, що з приходом до кормила ДВБ генерал-майора податкової міліції Тулаєва дебіли внутрішньої безпеки (саме так називають співробітників ДВБ їх брати по зброї) стали вербувати агентуру не тільки серед міліціонерів, але й серед злочинного елемента. Причому – виключно з метою підгребти під себе кримінальний бізнес, з якого донедавна харчились співробітники інших міліцейських підрозділів.Один лише приклад. Минулого року тоді ще Служба внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України стала розробляти одного опера з ВБНОН у Київській області. Служивий вимагав з наркоторгівців гроші, погрожуючи закрити «точку». Ну, дивного в цьому нема нічого, власне, торгівля наркотиками в Україні процвітає виключно завдяки зусиллям цього міліцейського підрозділу. Як казав колись Жванецький, «хто що охороняє, той те й має». Але «точка» була непростою – наркоторгівці працювали під «дахом» ДВБ і районний опер, сам того не розуміючи, заліз на чужі канонічні території.
На цього опера в СВБ, а точніше – у Київському обласному відділі, хутенько завели оперативно-розшукову справу. Але замість того, щоби задокументувати позаслужбові контакти співробітника ВБНОН і «взяти» його при отриманні грошей, «вебешники» оформили наркоторгівців у якості своїх агентів.Люди добрі, ну як можна назвати підлеглих пана Тулаєва, що промишляють подібним способом? – Правильно, дебіли внутрішньої безпеки. Ось, будь ласка, цілком таємний рапорт старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах відділу ВБ у Київській області А.Грандовського на ім’я начальника цього відділу М.Хробатенка з проханням дати дозвіл на перевірку кандидата в агенти – того самого наркоторгівця.

Ну, припустимо, Грандовський дурень. Але ж і Хробатенко не кращий – він дає «добро», унаслідок чого агентурна картотека поповнюється таким собі «Квіткарем».


Ми довго думали, чи варто публікувати прізвище агента та його адресу. Оскільки агент не є працівником міліції, вирішили все ж таки установочні дані не розголошувати. Бо вб’ють людину.
Читати подібні шедеври – суцільне задоволення, позаяк їх автори явно не усвідомлюють наслідки своєї «оперативної роботи».Одне радує: ще місяць-другий бурхливої діяльності Тулаєва і Ко, і агентурну картотеку Департаменту внутрішньої безпеки МВС України та його підрозділів на місцях можна буде придбати в Києві на Петрівці – разом з базами даних ДАІ і держподаткових органів.Тож єдиний спосіб запобігти подальшому витоку секретів з МВС України – це негайно позбавити всіх без винятку співробітників ДВБ доступу до документів, що містять державну таємницю. І розпочинати треба з генерал-майора податкової міліції Тулаєва.Зі святом Вас, Олександре Степановичу!(далі буде)Володимир БОЙКО, спеціально для «ОРД»PS. Йдучи назустріч побажанням читачів, редакція «ОРД» планує найближчим часом викласти для скачування з сайту повний комплект таємних і цілком таємних документів, що належать Дебілам внутрішньої безпеки.

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

Поиск