Мы создаем волны.

Резонанс. Мы создаем волны. Иногда штормы!

 
20.09.2012 17:40

Дебіли внутрішньої безпеки - 3

Отже, попередня серія нашої саги про методи оперативної, прости Господи, діяльності співробітників Департаменту внутрішньої безпеки МВС України закінчилась на тому, що начальник ДВБ генерал-майор податкової міліції Олександр Степанович Тулаєв направив першому заступникові Міністра внутрішніх справ України генерал-лейтенанту просто міліції Сергію Петровичу Черниху рапорт з проханням дозволити застосувати ОТЗ «Аркан» з виділенням двох фахівців ЛПД НДДЕКЦ МВС України. Вся ця цілком таємна катавасія була затіяна для документування злочинної діяльності начальника відділу Слідчого управління УМВС України в Полтавській області Дмитра Веніаміновича Хусточкіна, 1982 року народження.

Оскільки в коментарях під попередньою статтею розгорнулась жвава дискусія діючих співробітників міліції на тему, що таке ОТЗ «Аркан», то пояснюємо служивим. Це – надсекретна найновітніша розробка українських вчених, яка застосовується в усьому світи вже понад 40 років. У Радянському Союзі цей оперативно-технічний захід називався «Бумеранг» і багато разів описувався як у історичній та мемуарній літературі, так і в художніх творах детективного жанру. Зокрема, саме завдяки «Бумерангу» співробітники КДБ СРСР та союзних республік виявляли шляхи поширення підпільної літератури.У незалежній Україні цей захід 20 років поспіль продовжував іменуватись по-радянському «Бумерангом», як раптом його оголосили найсучаснішим ОТЗ і перейменували – очевидно, з метою конспірації. Полягає цей захід у тому, що купюри, які призначаються для передачі на хабар, мітять не флуоресцентною фарбою, як зазвичай, а радіоактивною речовиною з нешкідливим бета-випромінюванням (для цього використовуються сполуки, у яких частина атомів водню замінена на атоми його важкого ізотопу тритію). Це дозволяє дистанційно відслідковувати переміщення грошей за допомогою, наприклад, лічильників Гейгера або аналогічних пристроїв.Саме тому такий захід передбачає наявність у складі оперативної групи одного-двох співробітників ЛПД НДДЕКЦ (тобто неймовірно секретної Лабораторії прикладних досліджень Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України). Особлива таємність і необхідність залучення вчених спричинена тим, що для застосування цього ОТЗ потрібні знання в межах шкільної програми, що є абсолютно недосяжним для більшості працівників міліції.Але цікавим є інше. З одного боку, як ми бачимо, співробітники ДВБ попрохали допомоги й сприяння в керівника НДДЕКЦ генерала Красюка, а з іншого – спокійнісінько взялись документувати «злочинну діяльність» тих самих експертів, до яких звернулись по допомогу і які, виявляється,«… не виконують у повній мірі свої функціональні обов’язки, не дотримуються вищевказаних законів, що призводить до скоєння ними різного роду правопорушень, у тому числі тих, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України. Крім цього, наявна інформація свідчить, що окремі злочинні елементи намагаються негативно впливати на працівників ОВС з метою перешкоджання виконанню ними своїх функціональних обов’язків та втягнення їх у протиправну діяльність... порушують службову, виконавську, транспортну та фінансову дисципліну, підтримують неслужбові контакти з комерційними структурами, зловживають службовим становищем, скоюють інші порушення».Навіть не читаючи всю постанову про заведення справи контрольно-спостережного провадження, а лише на підставі однієї цієї цитати можна легко вгадати автора. Так, дійсно, на подібні шедеври страждає (мабуть, вже варто говорити в минулому часі – «страждав») старший уповноважений в ОВС Департаменту внутрішньої безпеки МВС України майор міліції Андрій Копитков.
Зрозуміло, що після подібних постанов буйна фантазія Копиткова, а також винятковий професіоналізм підполковника міліції Давиденка та генерал-майора податкової міліції Тулаєва, неодмінно набували такої клінічної форми, як «план оперативно-профілактичних заходів по справі контрольно-спостережного провадження».

(далі буде)

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

Поиск