Мы создаем волны.

Резонанс. Мы создаем волны. Иногда штормы!

 
29.12.2012 17:22

Раїса Богатирьова особисто прикриває корупціонерів з інституту Шалімова Избранное

В інституті Шалімова назріває справжня революція. Рядові співробітники закладу намагаються власними силами боротися з корупційними схемами Чорного В.В., заступника директора з лікувальної роботи інституту. А останній, відкрито декларуючи свої зв’язки із Раїсою Богатирьовою та Левочкиним, узурпує владу в закладі, розуміючи, що банальне знайомство може перетворитися на хороший іміджевий хід.

Це в черговий раз дискредитує Президентську кампанію по боротьбі з корупцією. Адже екс - віце-прем’єр-міністр України і Міністр охорони здоров’я, Раїса Богатирьова ігнорує ситуацію, що склалася в Інституті Шалімова. І тим самим, сама того не розуміючи, потурає його діям з дезорганізації лікувального процесу у закладі. Крім того, Юрій Поляченко, директор Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.Шалімова намагається замовчувати проблеми у закладі, адже це може в поганому світлі відбитися на його депутатстві у Партії Регіонів.

Така позиція Раїси Богатирьової та Поляченко є неприйнятною з огляду на те, що Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова є єдиним в Україні закладом, що може проводити надскладні операції з пересадки печінки, на підшлунковій залозі, реконструктивні операції на судинах та інші. А тому робота інституту є вкрай важливою для українців, що у своєму житті стикнулися з необхідністю оперативного втручання, задля порятунку їхнього життя.

Зараз колектив клініки знаходиться під постійним тиском з боку головного лікаря Чорного В.В., який через репресивні методи змушує лікарів «сортувати» хворих, та надавати допомогу лише тим, лікування яких було погоджено з ним особисто. Таким чином, замість лікування тяжкохворих, до реанімаційного відділення інституту почали потрапляти люди, які лікуються від алкогольної залежності, або від фурункульозу. А дійсно хворим відмовляють навіть з таких причин як необхідність зменшення витрат на лікування! А це пряме порушення клятви Гіпократа та Етичного кодексу лікаря України.

Відмови у лікуванні тяжкохворих обурюють не лише хірургічні громади міст, але й усієї країни. Вже зібрано багато листів від постраждалих пацієнтів, які будуть скоро опубліковані. Цікаво, що такі звернення людей та лікарів, стосовно ситуації, що склалася в інституті продовжують ігноруватися Міністерством охорони здоров’я. А тому у професійному колі вже починають вірити у зв’язки головного лікаря Чорного В.В. з міністром Раїсою Богатирьовою, на яких він постійно наголошує. Конфлікт в інституті дійшов вже навіть до того, що колектив покидає профспілку, що підконтрольна головному лікарю, та вступає до незалежної!

Зауважимо, що зараз контроль над фінансовими надходженнями в інституті, що раніше здійснювався шляхом звітування перед Вченою радою, фактично припинений. І всі кошти, що були отримані таким чином використовуються безконтрольно. В результаті лише частина коштів використовується на потреби інституту, такі як ремонт, послуги, але куди йде левова частка грошей, можна лише здогадуватися.

Більше того, ті кошти, що витрачаються на інститут, витрачаються нераціонально. Адже як можна пояснити, що замість необхідного обладнання, такого як електричні коагулятори з функцією лікування судин або з аргоновою коагуляцією, купуються дешеві коагулятори, а покращенням умов для проведення операцій називається банальна заміна харківського кахелю на турецький. Коли ж лікарський склад говорить про необхідність закупівлі такого потрібного обладнання, отримує лише одну відповідь: «Це занадто дорого, і грошей на це немає». Тому навіть ті покращення, що були зроблені за останній час співробітниками, які мають безпосереднє відношення до закупок, робилися не завдяки керівництву, а всупереч ньому.

Зважаючи на складнощі із фінансуванням, та дефіцит ліків у клініці, зараз ця проблема стала ще гострішою. Та нажаль причини для неї не об’єктивні, а штучно створені. По-перше це невідповідність тендерних замовлень ліків та їх реальній потребі в інституті, та постачання медикаментів за разовими договорами. По-друге, це неадекватний процес організації закупівлі, наприклад того ж закису азоту. Адже як відомо, він випускається в Україні лише одним підприємством, яку щороку планово стає на профілактичний ремонт. Але як у нас часто стається, такий ремонт став для керівництва несподіванкою. Ще однією кричущою проблемою став особистий контроль В.В. Чорного розподілу дефіцитних ліків, який таким чином намагається регулювати відносини у колективі.

З іншого боку в інституті встановлена майже кримінальна система збирання благодійних внесків. І хто саме має бути благодійником, а хто може лікуватися безкоштовно, вирішує В.В. Чорний. Щоб система працювала справно, була придумана спеціальна схема. Так направлення на шпиталізацію підписується чорнилами різних кольорів, а тому потрібні люди одразу розуміють, хто має платити гроші, а хто ні. В результаті виходить так, що ті люди, що не мають коштів, просто не отримують лікування.

Найбільш жахливою є ситуація з прийняттям рішення про лікування, яке зараз носить фактично одноосібний характер. Так замість створення консиліуму провідних фахівців, які можуть об’єктивно оцінити стан хворого та прийняти рішення про необхідність лікування, зараз враховується думка лише однієї людини. І що найнеймовірніше, якщо аналіз летальних випадки спочатку проводився, хоча й це було формальністю, з часом, він взагалі припинився. Стикаючись з таким недбальством, хворі вимушені звертатися до інших установ, та витрачати великі гроші на закордонне лікування.

Поки що ситуацію, що склалася можна виправити, але для цього потрібно, щоби у Міністерстві охорони здоров’я прийняли правильне рішення, а не закривали очі на кричущі порушення, що сьогодні відбуваються в інституті.

Тарасова правда

 

 

Джерело:http://taras-ua.com

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

Поиск