Мы создаем волны.

Резонанс. Мы создаем волны. Иногда штормы!

 
26.01.2016 12:27

В Україні запроваджується нова форма майнової декларації

З 1 січня 2016 року введена нова форма декларації про майновий стан і доходи, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року, розповів Мізрах Ігор Аркадійович.  «Для зручності фізичних осіб в новій декларації об'єднані звітність з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Враховуючи це, за результатами 2015 фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору в одній податковій звітності. При цьому подання будь-якої додаткової звітності не передбачається», — розповідає Ігор Мізрах.

Наголошується, що для спрощення та зменшення часу для її заповнення обсяг зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість програм — з 7 до 4. Тепер додатка заповнюються тільки при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу при:

 

— отримання доходів від двох і більше податкових агентів, у випадках передбачених Податковим кодексом;

— операції з інвестиційними активами;

— отримання іноземних доходів;

— визначення оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької і незалежної професійної діяльності.

 

Значна кількість інформації, яка раніше заповнювалася в додатках, що відображається у самій декларації. Так, інформація про уповноважену особу, яка раніше відображалась в окремому додатку, тепер відображається у декларації.

 

ГФС повідомляє, що фізичні особи, які мають намір скористатися правом на податкову знижку раніше заповнювали декларацію і додаток, в якому визначали реквізити всіх первинних документів з понесеними витратами. Тепер такі фізичні особи заповнюють тільки декларацію, в якій відображають загальну суму понесених витрат і суму податку до повернення.

 

Відомості про відчуження нерухомого (рухомого) майна відображаються в додатку без заповнення додатка і списку відчуженого майна. Інформація про отримані доходи та перелік майна, яке надається в оренду (суборенду) також без заповнення додатка відображається в декларації.

 

Крім того, якщо за результатами перерахунку податку з доходів, отриманих від двох і більше податкових агентів у випадках передбачених законодавством, виникає від'ємне значення, то такий платник податку за результатами 2015 року має право задекларувати суму податку на доходи фізичних осіб до повернення з бюджету.

 

Одним із нововведень є те, що платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, що провадить незалежну професійну діяльність або підприємець, який перебуває на загальній системі, повідомив Ігор Мізрах.

 

Джерело: УкрМедіа

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

ТОП новости

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

Поиск