Мы создаем волны.

Резонанс. Мы создаем волны. Иногда штормы!

 
26.03.2017 00:00

Луценко посадив учасників акції “Україна без Кучми” Избранное Избранное


У 2001 році Юрій Луценко, чинний Генеральний прокурор України, давав обвинувальні свідчення у “справі 9 березня”.Внаслідок цього за грати потрапило майже 2 десятки людей, серед яких – члени УНА-УНСО.Так, до в’язниці потрапили політв’язні режиму президента України Віктора Кучми (1994-2005 рр.): Микола Карпюк, Руслан Зайченко, Андрій Шкіль, Ігор Мазур, Микола та Григорій Ляховичі та ще 14 УНСовців.Сообщает портал Компромат Украины и России | ОРД и АНТИКОР со ссылкой на СМИ.Багатьох із них захищав громадський діяч та адвокат Андрій Мамалига.У коментарі для ІНФОРМАТОРа правник підтвердив факт причетності чинного Генпрокурора до зазначених судово-політичних процесів.“В основу вироку в “справі 9 березня” лягли обвинувальні свідчення саме Юрія Луценка. За 16 років, перебуваючи на посаді міністра МВС, а пізніше й Генпрокурора, він нічого не зробив, аби виправити власну помилку.Завдяки його розумінню “закону та справедливості” СБУ та ГПУ запроторили за ґрати невинних людей.Справу не переглядали до сьогодні: жодного кримінального провадження проти суддів, прокурорів та слідчих СБУ, які фальсифікували матеріали, не відкрито.На жаль, Європейський суд з прав людини виніс вирок лише у 2015 році. У рішенні визнали лише той факт, що український суд не дотримався 6 статті конвенції, тобто права підозрюваних на справедливий суд.У 2005 році я подавав у заяву про перегляд обвинувальних вироків. Після перемоги Помаранчевої Революції, ГПУ в особі тодішнього Генерального прокурора погодилася з моїм зверненням, але Верховний суд так і не скасував ті ганебні вироки.Одним з юридичних виходів із цієї ситуації може стати індивідуальна амністія (за аналогією постанови Верховної Ради у 2014 році). Я вважаю, що було б справедливим, аби парламент реабілітував цих хлопців, щоправда, п’ятьох – посмертно.Луценко ж у цій справі давав саме обвинувальні свідчення.

Чи були вони правдивими? Особисто я вважаю – ні.Не можна не звернути увагу й на те, що заступником у Луценка наразі працює кучмівський прокурор Юрій Столярчук, який продовжує репресувати патріотів України.Звичайно, якщо чинний Генпрокурор тоді брехав, то його треба притягнути до відповідальності. Було б максимально доречно, аби Юрій Віталійович все-таки підняв цю справу, посприяв її перегляду і спростував або підтвердив усе, що я зараз говорю”, – заявив адвокат.Нагадаємо, 9 березня 2001 року відбувся фінальний акт протестної акції “Україна без Кучми” (“УБК”). Внаслідок спровокованих бійок біля пам’ятника Шевченку і на Банковій, було затримано сотні активістів, майже два десятки заарештовано та засуджено на строк від 2 до 5 років позбавлення волі, серед яких були і члени УНА-УНСО. У 2005 році, до тодішнього міністра МВС Юрія Луценко надсилали звернення з вимогою провести у цій справі внутрішнє розслідування, з доступом до матеріалів представникам ЗМІ й громадськості.Для цього Юрію Луценку потрібно було лише видати відповідне розпорядження, але він відмовлявся давати навіть коментарі.


Джерело статті: “http://uinp.info/rassledovaniya/____lucenko_posadiv_uchasnikiv_akci_ukrana_bez_kuchmi______________izbrannoe____________”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

ТОП новости

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

Поиск