Мы создаем волны.

Резонанс. Мы создаем волны. Иногда штормы!

 
12.02.2018 00:00

У "Нафтогазі" розповіли, коли домовляться про управління українською ГТС Избранное


Голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв вважає за можливе підписання договору щодо управління газотранспортною системою України із зарубіжними партнерами в третьому кварталі 2018 року

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна". Об этом сообщает novosti-dom.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Ми вважаємо, що це (спільне управління — ред.) можна почати робити приблизно з третього кварталу 2018 року", — сказав він в ефірі одного з українських телеканалів.

За його словами, в лютому має бути отримано рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту, а в березні стануть відомі всі зацікавлені в управлінні ГТС міжнародні компанії.

"Ми пропонуємо одразу обговорити умови конкурсу у Верховній Раді, щоб вона заздалегідь сказала: так, це ті критерії, за які ми готові брати партнера. За цими критеріями провести конкурс протягом трьох-чотирьох місяців і вже до серпня-вересня остаточно підписати документи тим, хто виграє конкурс", — пояснив Коболєв.

Окрім Snam (Італія)/Eustream (Словаччина) та Gasunie (Нідерланди)/GRTgaz (Франція), з якими підписано відповідні меморандуми, інтерес до управління ГТС також проявила "німецька група".

Як повідомлялося, на думку голови "Нафтогазу", Україна має вийти з конкретною пропозицією щодо залучення європейського партнера до управління своєї ГТС уже на початку 2018 року. Затягування із залученням міжнародного партнера спричинить втрату транзиту російського газу територією країни, річний обсяг виручки від якого становить близько $3 млрд.

Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході — 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи — 142,5 млрд куб. м, до Молдови — 3,5 млрд куб. м.

  • 22 грудня "Нафтогаз України" виграв арбітраж проти російського "Газпрому" по усіх спірних питаннях щодо контракту на поставку газу. Стокгольмський суд знизив ціну газу для НАК "Нафтогаз України" на 27,4% — до $352 з $485 за 1 тис. кубометрів.
  • За підрахунками експертів, таке рішення заощадить Україні $45 млрд.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2017/12/22/u_quotnaftogaziquot_rozpovily_koly_domovlyatsya_pro_upravlinnya_ukrayinskoyu_gts”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

ТОП новости

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

Поиск