Мы создаем волны.

Резонанс. Мы создаем волны. Иногда штормы!

 
13.02.2020 00:00

Нацбанк повідомив про 60 млрд гривень прибутку банків у 2019 році ИзбранноеЗа попередніми даними, українські банки у 2019 році збільшили прибуток майже втричі – до 60 млрд₴

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Про це повідомила перший заступник голови Нацбанку України Катерина Рожкова у Facebook.


“60 млрд₴ Прибуток банківського сектору у 2019 році за попередніми даними. Майже втричі більше, ніж роком раніше. Новий історичний рекорд”, – написала Рожкова.


“Розчарую критиків, це не надприбутки держбанків від ОВДП. Це реальний прибуток банківського сектору. Якщо подивитись на процентний дохід держбанків, то інвестовані ОВДП – це всього лише 12%”, – додала Рожкова.


За словами першого заступника голови НБУ, лідер за доходами – ПриватБанк, який збільшив прибуток у 2019 році у 2,7 раза – до 32 млрд₴ Зменшилася кількість збиткових банків – із 13 у 2018 році до шести у 2019 році. Показник ROE українських банків у 2019 році становив 34,2%. “Це вище, ніж загальноєвропейський показник – 7%, і вище, ніж у країн-сусідів: Угорщина – 18%, Румунія – 17%, Чехія – 16%. Понад 10 українських банків мають показник ROE більший за 30%”, – повідомила Рожкова.


За її словами, основні чинники зростання прибутку банків – висока операційна ефективність банків та низькі відрахування у резерви, які за рік зменшились удвічі з 24 до 12 млрд₴ “Що потрібно вирішити: підвищити операційну ефективність Ощаду (Ощадбанку – ІФ) та Укрексімбанку. Нові наглядові ради мають цьому допомогти”, – додала вона.


Рожкова повідомила, що високі прибутки банків – тимчасове явище: “Завжди будуть такі високі прибутки? Ні, завдяки уповільненню інфляції процентні ставки знижуватимуться, а значить, знижуватиметься і процентна маржа банків. Крім того, стрімкий розвиток технологій та небанківського сектору, стандарти розкриття інформації споживачам сприятимуть посиленню конкуренції і вимагатимуть від банків виваженішого підходу до формування ціни на продукти”.


Джерело статті: “https://cometa.news/nacbank-povidomiv-pro-60-mlrd-griven-pributku-bankiv-u-2019-roci/”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

Поиск