Мы создаем волны.

Резонанс. Мы создаем волны. Иногда штормы!

 
09.05.2020 00:00

Мінекоенерго збільшить частку дешевої атомної енергетики для промисловості Избранное

Міністерство енергетики та захисту довкілля пропонує збільшити на 5% частку електроенергії генерації ДП "НАЕК "Енергоатом" (55% загальної генерації), яку компанія зможе продавати на ринку двосторонніх договорів промисловим споживачам.

Об этом сообщает Слон

Про це повідомив заступник міністра енергетики та захисту довкілля Юрій Бойко під час наради в міністерстві 8 травня.

Заступник міністра повідомив, що мінекоенерго підготувало зміни до законодавства, якими передбачається:

  • зменшити частку обов’язкового продажу "Енергоатома" для ДП "Гарантований покупець" з 85% до 80%;


  • виключити електроенергію ГАЕС з механізму ПСО, для ГЕС ПрАТ "Укргідроенерго" залишити 35% обов’язкового продажу для "Гарантованого покупця";


  • зняти цінові обмеження для "Гарантованого покупця" при продажу електроенергії на РДН, ВДР та БР на постійні основі (не лише на період карантину);


  • дозволити "Гарантованому покупцю" продавати залишкові обсяги атомної та гідрогенерації на ринку двосторонніх договорів;


  • дозволити "Енергоатому" продавати 5% генерації на ринку двосторонніх договорів.


За словами Бойко, виведення 5% атомної генерації на РДД – це лише перший етап. Ці обсяги будуть продаватися на спеціальних сесіях аукціонів неподільними великими лотами, із наданням фінансових гарантій, попередньої оплати і лише кінцевим споживачам, на великий період (квартал, півроку, рік).

"На нашу думку, це призведе до того, що великі споживачі зможуть хеджувати свої ризики за рахунок довгострокових контрактів дешевої базової електроенергії "Енергоатому", таким чином, забезпечується позитивний макроефект для тієї промисловості, яка є бюджетоутворюючою та експортоорієнтованою", — сказав Бойко.

Нагадаємо, раніше в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець повідомила, що для виведення енергетики з кризи Мінекоенерго пропонує низку антикризових заходів, серед яких укладення меморандуму з інвесторами про зниження "зеленого тарифу", зупинення будівництва нових сонячних та вітрових генеруючих потужностей по системі "зеленого" тарифу та перехід на конкурентну систему підтримки (аукціони), реформа системи спецзобов’язань перед виробниками електроенергії.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в TelegramДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/minekoenergo-zbilshit-chastku-deshevoi-atomnoi-energetiki-dlya-promislovosti.htm”

Новые сверху Старые сверху

Оставить комментарий

Убедитесь, что вы вводите (*) необходимую информацию, где нужно
HTML-коды запрещены

Присоединяйтесь к нам. Будьте в курcе свежих событий и новостей.

Закрыть

Поиск