По всій Україні оголосили повітряну тривогу через зліт МіГ-31К у Росії

Цей літак є потенційним носієм ракет «Кинджал»

В усіх областях України оголосили повітряну тривогу через ракетну небезпеку. Як повідомили Повітряні сили ЗСУ, це пов’язано зі злетом російського МіГ-31К з аеродрому «Саваслейка» (Нижньогородська область РФ).

Цей літак є потенційним носієм ракет «Кинджал».

У ніч на 12 червня російські війська атакували Україну. Зокрема комбінованого удару ракетами і дронами зазнав Київ. Як повідомили в міській військовій адміністрації, всі повітряні цілі збили сили ППО, за попередніми даними, постраждалих і руйнувань немає.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Зокрема, українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії — наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Форум