Экспертно

«Обмежено придатних» військовозобовʼязаних більше не буде – Зеленський підписав закон

У черзі в медичному закладі стоять поранені бійці, фото ілюстративне

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше після проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) отримали статус «обмежено придатний », тепер мають пройти ВЛК повторно.

Для цього їм відводиться до 9 місяців, визначає закон про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Цей документ 2 квітня підписав президент України Володимир Зеленський.

Закон визначає лише два стани — «придатний» і «непридатний» до військової служби. Повторна лікарська комісія має визначити, до якої саме категорії тепер віднести людину, якщо раніше її вважали «обмежено придатною».

Тепер Міністерство оборони має внести зміни до свого підзаконного акту, наказу №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України». Саме в цьому документі перераховувалися стани здоровʼя, які дозволяли встановлювати статус «обмежено придатний».

Лікування за кордоном, виплати за відпустки, покарання за дискримінацію: як зміниться соціальний захист для військових? (відео)

Будь ласка, зачекайте

Форум