четвер21 листопада 2024
rezzonans.in.ua

Чеська САУ DANA M2 на озброєнні маріупольської бригади: як вона проявила себе та чим вирізняється (відео)

САУ іноді перевищує задані технічні характеристики.
Чешская САУ DANA M2 в мариупольской бригаде: её особенности и эффективность в действии (видео)

Чеська артилерія продовжує успішну службу в рядах Збройних сил України. Окрім САУ DITA калібром 155-мм, на бойовому чергуванні знаходиться й інша чеська САУ – DANA M2 калібром 152 мм.

Про її особливості розповіли на "Армії ТВ". Ця САУ DANA воює у складі 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади. Перші зразки САУ Dana були виготовлені ще в 70-х роках у Чехословаччині, проте з тих пір кілька разів модернізувалися, зокрема, маріупольська бригада отримала більш сучасну DANA M2.

У порівнянні з попередницею, модернізована артилерійська установка має покращену систему ведення вогню, управління та наведення. DANA M2 оснащена автоматизованою системою управління вогнем. Командиру потрібно лише задати параметри цілі та натиснути "гашетку", решта екіпажу слідкує, чи правильно спрацювала автоматика. Ці САУ проходили функціональні випробування у ЗСУ ще в 2021 році. Станом на 2023 рік, усі 26 машин за контрактом були поставлені в Україну.

Щоб керувати такою САУ, потрібно п’ять осіб. Дальність пострілу звичайним снарядом становить 18,7 км, однак реактивним снарядом можна досягти дальності в 25 км. Ця САУ може здійснити до п’яти пострілів на хвилину. Окрім основного знаряддя калібром 152-мм, в САУ є кулемет НСВТ калібром 12,7 мм.

Згідно з технічними характеристиками, максимальна швидкість машини на дорозі може становити 80 км/год, а в полі – до 25 км/год. Практичне використання показує – САУ здатна видати навіть більше. "По середній місцевості вона робить більше ніж можливо — і 40, і 50 км на годину. По польовій дорозі, якщо вона дуже накатана, можна й 60. По трасі ми розганяли цей автомобіль в екстреній ситуації до 90 км/год", — розповів водій САУ Євген.

Раніше "Телеграф" розповідав про іншу, більш сучасну САУ RCH 155 від Німеччини. Україна почне отримувати їх у 2025 році.