п’ятниця27 грудня 2024
rezzonans.in.ua

Підозрюваному в убивстві Фаріон змінили кваліфікацію злочину. Йому загрожує найвища міра покарання.

Шокуючі подробиці: молодий чоловік може отримати довічне за вбивство відомої діячки! Його мотиви вражають: ненависть через захист української мови. Чи справді він діяв самостійно, чи це частина більшої змови? Дізнайтеся, що приховує ця жахлива історія!
Подозреваемому в убийстве Фарион изменили квалификацию преступления, что может привести к смертной казни.

Фігуранту у справі про вбивство діяча Ірини Фаріон Вячеславу Зінченку змінили кваліфікацію злочину, матеріали направлено до суду. Йому може загрожувати довічне позбавлення волі.

Про це повідомляє Нацполіція. У відомстві зазначили, що тепер його підозрюють у навмисному вбивстві особи у зв'язку з виконанням ним громадського обов'язку на підставі національної нетерпимості та у незаконному поводженні зі зброєю.

Як встановили поліцейські, у 2022 році підозрюваний у вбивстві Фаріон – 18-річний житель міста Дніпро, у одному з месенджерів став учасником групи, яка пропагує культ насильства та жорстокості, а також расової, національної та релігійної нетерпимості і дискримінації. Крім того, у 2024 році він приєднався до ще однієї групи, пов'язаної з російською неонацистською організацією.

“Під час перебування в цих групах у підозрюваного виникла особиста неприязнь до Фаріон через її активну позицію щодо захисту української мови та культури. На думку зловмисника, своїми діями вона розколювала народне єдність — через це у нього виник намір на її вбивство”, — йдеться в повідомленні.

У поліції кажуть, що фігурант ретельно готувався до вчинення злочину – збирав конфіденційну інформацію про місце проживання та роботи жертви, стежив, а також розробив детальний план вбивства і придбав вогнепальну зброю.

Слідчі відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя і здоров'я особи слідчого управління поліції Львівщини, під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури, змінили кваліфікацію злочину і 25 грудня направили обвинувальний акт до суду за наступними статтями:

– ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами)

– п. 8, 14 ч. 2 ст. 115 (Умисне вбивство особи у зв'язку з виконанням ним громадського обов'язку на підставі національної нетерпимості) Кримінального кодексу України.

Йому загрожує довічне позбавлення волі.

Вбивство Ірини Фаріон — що відомо

У п'ятницю, 19 липня, у Львові по вулиці Масарика підстрелили жінку. Пізніше виявилося, що це була відома мовознавиця Ірина Фаріон.

Близько 19:30 невідомий чоловік вистрілив Ірині Фаріон у скроню біля її будинку, після чого її терміново госпіталізували. Повідомлялося, що стан Фаріон критично важкий, у неї сталася глибока мозкова кома, а потім і зупинка серця. Серце вдалося запустити. Потім лікарі намагалися врятувати її життя кілька годин, однак стан жінки був занадто важким, і вже о 23:20 настала біологічна смерть.

Пізніше стало відомо, що кілер, який намагався на Ірину Фаріон, використовував пістолет Макаров. Про це “Телеграфу” повідомили джерела в Національній поліції.

Слідство розглядає кілька версій причин вбивства відомої української філологині Ірини Фаріон. Йдеться про особисту неприязнь, суспільно-політичну діяльність, а також замовне вбивство.

За словами очевидців, перед замахом на Ірину Фаріон за її будинком стежив підозрілий хлопець. Він дві-три тижні сидів на лавці у дворі, ні з ким не спілкувався і спостерігав.

На події відреагував президент України Володимир Зеленський. Він підкреслив, що для встановлення обставин злочину залучені Нацполіція та СБУ. Голова держави також заявив, що кожен винний у цьому нападі повинен понести повну відповідальність.

Підозрюваний у вбивстві Фаріон – хто він

У четвер, 25 липня, ймовірного підозрюваного у вчиненні вбивства Ірини Фаріон, затримали в Дніпрі. Операцію з затримання реалізували спеціалісти Національної поліції України, СБУ та інших служб. Пізніше в мережі з'явилося відео, на якому очевидці зафіксували затримання ймовірного підозрюваного. За даними ЗМІ, затримання відбулося в ЖМ “Парус”.

Потім в одному з великих українських Telegram-каналів опублікували його фото. Зазначається, що ймовірний підозрюваний 2006 року народження і зараз йому 18 років.

Затриманого юнака, якого можуть підозрювати у вбивстві мовознавця Ірини Фаріон, сосіди характеризують як ввічливого, цілеспрямованого і доброзичливого хлопця. За їхніми словами, він не міг намагатися на філологиню. Батько, який служить на фронті, запевняє, що той є патріотом і мотивів для вчинення цього злочину він не мав. А мати говорить, що його використовують.

Сам молодий чоловік був підписаний у соцмережах на ряд ультраправих груп. Зокрема, він слідкував за публічною сторінкою “Проти системи”, власником якої, як зазначено в описі, є блогер Марко Бондаренко, який просуває конспірологічні теорії, а також расистські та неонацистські ідеї.

Йому була обрана міра запобіжного заходу. 18-річного жителя міста Дніпро відправлено під арешт на 60 діб без альтернативи внесення застави. Адвокат Ігор Суліма, раніше неодноразово захищав підозрюваних в зраді та колабораціонізмі, відповів, чи може його підзахисний за бажанням просити про свою мобілізацію до лав ЗСУ. Адже законом передбачена така можливість для деяких ув'язнених. А також оцінив сукупність доказів у справі проти свого клієнта і заявив, що вони сумнівні. За його словами, у цьому випадку такого поняття, як сукупність доказів, взагалі немає. Крім цього, Суліма сказав, що дочці вбитої Ірини Фаріон, яка в суді накинулася з погрозами і прокляттями на підозрюваного, загрожує кримінальна справа.