Ще нещодавно ін'єкції в губи та пластика грудей були чи не обов'язковими атрибутами жіночої краси. Але зараз все більше українок вирішують позбутися імплантів і філерів, обираючи природність.
Блогер і нутриціолог Катерина Крупкіна викликала хвилю обговорень у соцмережах, розповівши, що після 11 років вирішила видалити грудні імпланти. За її словами, усвідомлення, що збільшена груди не робить її ні щасливішою, ні красивішою, прийшло не одразу, але врешті-решт стало "нав'язливою ідеєю".
Про це пише BBC.
Після операції Катерина позбулася і філерів у губах, і відмовилася від ботоксу.
"Я мрію, щоб мій вчинок став трендом, і жінки відстали від своєї зовнішності", – каже вона.
Рішення видаляти імпланти приймає все більше жінок. Причини різні: від проблем зі здоров'ям до бажання повернутися до природних форм. Пластичні хірурги підтверджують – випадки видалення силікону трапляються все частіше, і справа не тільки в моді.
В останні роки навколо грудних імплантів розгорілося чимало скандалів, пов'язаних з їх безпекою.
Мода на великі губи також відходить
Українські косметологи помітили, що попит на збільшені губи зменшується. За словами дерматолога Ольги Дидик, лише за грудень вона разом з колегами видалила понад 30 ін'єкцій філерів у губах, скулах і підборідді.
"Ми нарешті стаємо свідками нової ери – ери натуральності та здорової шкіри", – сказала лікар.
Ще в 2019 році процедуру збільшення губ пройшли 4,3 мільйона жінок по всьому світу, але тепер мода на "качечок" стрімко відходить. Міжнародна преса фіксує аналогічну тенденцію в Європі та США.
Новий стандарт чи тимчасовий тренд?
Поки що однозначно сказати, наскільки довго триватиме цей тренд, складно. Індустрія краси продовжує розвиватися, пропонуючи нові філери і сучасні методи пластики. Однак очевидно, що все більше жінок задумуються: а чи потрібно їм це?
Українки все частіше обирають натуральність, і, можливо, це не просто черговий модний виток, а справжня переоцінка жіночої краси.