У верхньому храмі Кафедрального собору святій Троїці в Луцьку відбувається нещо незвичайне: місцеві підприємці стали героями нових фресок. Серед зображених – будівельники Віктор Чернуха та Леонтій Іванішин, а також агробарон Євген Дудка.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАле не все так райдужно: поява цих портретів викликала бурю емоцій, розповіли у misto.media. Багато з підприємців були здивовані і навіть обурені, дізнавшись, що їхні обличчя тепер прикрашають стіни храму, і при цьому згоди на це ніхто не запитував.
Євген Дудка відкрито поділився своєю думкою у Facebook:
"Це стало для мене несподіванкою. Там повинні бути воїни, герої, а не підприємці".Популярні статті зараз Неплата штрафу за неявку в ТЦК: коли ухилянтів можуть заарештувати майно На державу не розраховуйте: українцям радять подбати про пенсію своїми силами Індексація пенсій у 2025 на 16% скасовується: на скільки зміняться виплати у звичайних українців В Україні проводять масштабні зміни системи пенсій: скільки "знімуть" з реальних зарплат Показати ще
Дочка Віктора Чернухи сказала наступне:
"На жаль, нікого з нас не питали з цього приводу і тим більше не брали дозволу. Наш батько дійсно зробив багато для громади та церкви, тому прижиттєво йому присвоїли титул «ктитора», але бути зображеним у Соборі – це точно не та слава, яку він хотів би. Повертаючись до цієї ситуації: чи соромно нам – ні, тому що тато був гідною поваги людиною, інша справа – як це було зроблено!"
До речі, серед свіжих фресок міг з'явитися і портрет Ігоря Палиці, але його зображення не знайшли – він сам попросив прибрати свій портрет, стверджуючи, що це порушує його моральні принципи.
Іконописець собору, диякон Юрій Гетьманчук, розповів, що перші фрески почали створювати ще півроку тому, і деякі з них викликали суперечливі відгуки, через що довелося вносити зміни.
"Щодо Палиці, стосовно інших меценатів. Ми змушені були переробляти, гучність нам не сприяла. Зараз через шум ці роботи призупинилися", – додав він.
Замість меценатів, тепер розглядають можливість показати на фресках більш культурні постаті. Ідея створити зображення волинських підприємців була підтримана митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом, який запропонував список з 12 осіб. Але, схоже, в такому форматі свято творчості обернулося скоріше скандалом, ніж славою.
Кафедральний собор, розташований у самому серці Луцька, дійсно переживає масштабну реставрацію вже п’ять років. Тепер він не лише місце молитви, але й обговорень на тему сучасних героїв та "меценатів".