З 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар, тому більшість великих церковних свят святкується на 13 днів раніше.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Тому Сретіння Господнє ми святкуємо 2 лютого 2025 року. Це не просто важливе релігійне свято, а одне з дванадцяти – 12 найважливіших християнських свят у році.

Саме слово "Сретіння" означає "зустріч", а друге значення цього слова – "радість".

Суть свята полягає не лише в тому, що Ісуса немовляти принесли в храм і там його зустріли Симон і Анна, але й у загальному зібранні всього людства з Богом у особі старця Симона.

Популярні статті зараз Дадуть лише тиждень, а потім накладуть штраф: про що потрібно повідомити в ТЦК Можна купувати мішками: популярний овоч приємно здивував новими цінами Абоненти схопляться за голову? Київстар знову змінює тарифи з 15 січня Нові правила розшуку ухилістів: кого знайдуть за лічені дні Показати ще

Далі в матеріалі ми розповімо вам все про свято, не лише те, що означає саме слово Сретіння, але й його традиції, історію, головні заборони та прикмети. Адже вважається, що в цей день можна дізнатися не лише, якою буде погода далі, але й своє майбутнє.

Якщо вже зрозуміло, коли буде Сретіння, то пора б розібратися з історією свята та традиціями.

Сретение Господне, скриншот: YouTube

Сретіння Господнє 2025: традиції свята

Сретіння Господнє – це дуже древнє свято, але воно далеко не завжди було таким важливим. Одним з дванадцяти воно стало лише в VI столітті. За імператора Юстиніана в 528 році вперше це торжество відзначали дійсно дуже масово.

Варто зазначити, що традиції в Сретіння Господнє стосуються як церкви, так і звичайних людей. Наприклад, священики в цей день повинні проводити службу виключно в синіх одежах, оскільки це очищувальний період Божої Матері та присвячення Немовляти на служіння Богу.

Також важливим є той факт, що в Сретіння Господнє освячується не лише вода, але й свічки в церквах. Це символізує просвітлення, тепло та очищувальний вогонь.

Цікаво, що це пов'язано з історією свята. За повір'ями, коли Ісусу було 12 років, його знову повели в храм. Але він загубився в натовпі людей. Діва Марія та Йосип шукали його цілу добу, але не знайшли. Боячись, що вони втратили сина Божого, вони пішли в храм і знайшли там Ісуса. Він здивувався, мовляв, навіщо мене шукати, якщо всім зрозуміло, що я повинен бути в храмі батька свого. За ці добу хлопчик встиг поговорити з апостолами і здивувати їх своєю мудрістю в такому незрілому, як здавалося б, віці.

Ми помітили, що багатьох людей цікавить ворожіння на Сретіння. Але спішимо вас розчарувати, адже це далеко не церковна православна традиція, тому особливих вказівок, пов'язаних з передбаченням долі в цей день просто немає.

Що не можна робити в Сретіння Господнє 2025: головні заборони свята

Церковні правила стверджують, що в Сретіння не можна лаятися.

Крім того, в свято не можна працювати і прибирати в домі. Цікаво, що ця традиція з'явилася, коли християнство лише прийшло в Київську Русь. Тоді людей гнали в церкву, забороняючи працювати, під страхом божого покарання. Прати та працювати на городі також не можна.

Цікаво також, що в Сретіння Господнє не можна митися. Але, звичайно, в церкві нагадують, що сходити в душ – це ніяк не гріх і в ад ви через це не потрапите. З логічної точки зору тлумачення цього заборони таке: щоб протопити баню, потрібно наколоти дров, налити води, кілька годин стежити за пічкою – тобто роботи досить багато.

Також вважається, що в Сретіння не можна вирушати в далеку дорогу, оскільки вона може дуже погано завершитися. Тому люди намагалися провести 2 лютого вдома і відвідувати церкву.

Слід зазначити, що незважаючи на те, що багато пишуть "В Сретіння Господнє не можна шити і в’язати", це зовсім не так. Насправді такого заборони немає, якщо це не вважати цей процес роботою.

Швея. Фото: Youtube