п’ятниця27 грудня 2024
rezzonans.in.ua

Чудова оцінка для голови АРМА: талант чи піар?

Єлена Дума отримала найвищу оцінку за результати службової діяльності в АРМА у 2024 році. Це сталося на фоні критики з боку антикорупційних організацій, скандалів, пов'язаних із фіктивною інвалідністю, та відсутності громадського контролю.
Высокая оценка для руководителя АРМА: это результат таланта или просто успешная PR-кампания?

Голова Агентства з розшуку та управління активами Олена Дума отримала «відмінно» за результати оцінки службової діяльності у 2024 році. Це означає, що вона не лише збережеться на своїй посаді, але й отримає премію за свої «видатні досягнення». Проте численні скандали навколо агентства ставлять під сумнів прозорість та ефективність його керівництва, пише УНН.

Деталі

Під керівництвом Олени Думи АРМА неодноразово опинялася в центрі гучних скандалів, які викликають питання щодо прозорості та ефективності роботи агентства.

Так, нещодавно агентство фактично перейняло «марафон інвалідності» від прокурорів - поліція почала перевірку окремих співробітників АРМА через отримання ймовірно фіктивних документів про наявність групи інвалідності. Експерти зазначали, що у разі підтвердження звинувачень, це повинно стати не лише підставою для відставки, але й поштовхом до масштабного перегляду роботи агентства.

Крім того, робота АРМА під керівництвом Олени Думи постійно критикується антикорупційними організаціями. Зокрема, в Transparency International Ukraine зазначали, що агентство наразі потребує суттєвого реформування і практично зовсім не відповідає європейським стандартам, за якими було створене. Антикорупційні активісти вказували, що досить часто спостерігається «суперечлива комунікація з боку АРМА або його посадових осіб, поєднана з популізмом, порушенням презумпції невинуватості та відсутністю розуміння компетенції державних органів».

Це не єдина критика на адресу АРМА через популізм. Раніше експерти зазначали, що агентство більше зосереджується на політично резонансних справах, пов'язаних з олігархами, ніж на ефективному збереженні та управлінні переданими активами.

Крім того, експерти неодноразово ставили під сумнів політичну незалежність роботи АРМА під керівництвом Олени Думи. Керівництву агентства навіть доводилося виправдовуватися за можливі зв'язки з одіозними постатями, такими як Олег Кулініч, якого звинувачують у державній зраді, та Валерієм Писаренком, який є близьким соратником колишнього заступника голови адміністрації Віктора Януковича Андрія Портнова.

Ще один важливий аспект - повна відсутність громадського контролю за діями АРМА. Адже агентство вже три місяці працює без громадської ради, яка саморозпустилася через систематичні порушення керівництвом АРМА вимог закону про залучення громадськості до своєї діяльності. Така ситуація, за словами колишніх членів громадської ради, вигідна керівниці агентства Олені Думі, адже відсутність контролю дозволяє уникати публічного розгляду спірних питань.

Замість відповіді на численні зауваження, Олена Дума зосереджується на створенні позитивного іміджу в соцмережах. Проте, іноді за спробами показати свою ефективність, вона «приписує собі чужі заслуги». Так, наприклад, було з затриманням голови КРАІЛ Івана Рудого - Олена Дума почала коментувати затримання раніше, ніж правоохоронці офіційно повідомили про це, тим самим подаючи їхню роботу як вторинну.

Отримати оцінку «відмінно», коли експерти, громадські організації та журналісти постійно висловлюють критику - це дійсно талант. Але чи свідчить це про реальні досягнення чи лише про вміння формувати вигідний для себе наратив?