середа04 грудня 2024
rezzonans.in.ua

ДБЖ, акумулятори та економні ноутбуки. Як працювати без електрики: прості поради.

Складні часи вимагають розширення словникового запасу в галузі електроніки.
ИБП, батареи и энергоэффективные ноутбуки: советы по работе без электричества.

Масштабний ракетний обстріл РФ знову залишив без світла кілька областей України та викликав аварійні відключення. Проте це вже давно не є причиною зупиняти роботу.

Головне питання — як облаштувати робоче місце максимально вигідно і не витратити сімейний бюджет. "Телеграф" запитав київського електрика Олександра про найефективніші, на його думку, варіанти.

Оцінюємо техніку та потреби

Спочатку подумайте, що саме вам потрібно "запитувати": тільки ноутбук, чи ще й роутер, світло? Це дасть вам орієнтир на потужність пристроїв. Наприклад, ноутбук споживає 150 Вт, роутер – ще 20 Вт.

Для тривалої автономності краще вибрати портативну зарядну станцію або ІБП (джерела безперебійного живлення) з відповідними виходами, що забезпечить стабільне живлення. Повербанк – також варіант, але лише на 2-4 години.

Економний варіант. ІБП

Для коротких відключень – ідеальний варіант. Забезпечить стабільну напругу, і все, що підключено до нього, буде працювати безперешкодно, коли зникає світло, говорить Олександр.

"Звичайне ІБП дає вам 10-30 хвилин додатково. Для тривалих відключень потрібно потужне ІБП. І це вже коштує від 10 000 грн і більше", — розповідає електрик.

Електрик радить вибирати ІБП з запасом ємності, щоб техніка працювала хоча б 4 години.

Зручно, але дорого. Зарядні станції

Головним недоліком цього варіанту є ціна, констатує Олександр. Проте вони швидко заряджаються. Багато моделей мають кілька виходів (AC, USB, 12V), що дозволяє заряджати кілька пристроїв одночасно.

Якщо хочеш "серйозну" станцію, ціни стартують від 15 000 грн і можуть сягнути 100 000 грн, залежно від потужності. Якщо вибрати хорошу модель з ємністю близько 500 Вт год, то вистачить на роботу ноутбука години на 4-6! вже більш ніж нормально", — говорить Олександр.

Для більш тривалих відключень потрібна більша ємність, що підвищує ціну.

Повербанк для ноутбука

Підключення ноутбука до повербанка може бути гарним тимчасовим рішенням під час відключень, але є нюанси.

"Більшість повербанків довго заряджаються, що обмежує його використання в умовах частих блекаутів. Ноутбук, навіть при підключенні до повербанка з високою ємністю, все одно працюватиме відносно короткий час, оскільки ноутбуки споживають багато енергії", — говорить електрик.

Крім того, краще купити ноутбук з низьким енергоспоживанням (20–45 Вт). А під час роботи в таких умовах варто переключитися на режим "Енергозбереження" (зменшити споживання).

Інвертор і недорогий акумулятор

Популярні інвертори з акумуляторами. Проте вони мають обмежений час автономної роботи, тому розраховувати, що ваш інвертор зможе забезпечити енергією всі пристрої на всю ніч, не варто.

Тож для простого домашнього інвертора з акумулятором – це зручне і економне рішення. Але важливо вибрати правильну потужність. Якщо вам потрібно кілька годин роботи, вибирайте акумулятор потужністю близько 1000 Вт год. ), не варто брати інвертор на 2000 Вт", — говорить Олександр.

Раніше Телеграф розповідав, коли покращиться ситуація зі світлом після російського удару по енергетиці. Доведеться почекати 2-3 дні.