субота07 грудня 2024
rezzonans.in.ua

Історичне підвищення податків та нові правила "бронювання". Що зміниться в Україні з 1 грудня?

Орендовані працівники будуть сплачувати підвищений військовий збір.
С 1 декабря в Украине вступают в силу новые налоговые ставки и правила "бронирования". Какие изменения нас ждут?

У грудні українців чекає ряд важливих змін. Вступає в силу закон про "історичне" підвищення податків, і тепер для фізичних осіб-підприємців (ФОП) військовий збір стане обов'язковим. Разом з великими податками нас чекає бонус — "тисяча Зеленського", а деякі — 6500 грн на дитину.

Крім того, почнуть діяти нові правила бронювання від мобілізації, а в Києві можна буде їздити по новому мосту. "Телеграф" зібрав усі головні зміни:

Українці будуть платити більш високі податки. Які саме?

З 1 грудня (а не 30 листопада, як спочатку вийшло через " помилку друкаря ") в Україні вступає в силу закон про "історичне" підвищення податків. Він зачепить як найманих працівників, так і ФОП, а також банки і АЗС.

Що зміниться:

  1. Збільшення військового збору з 1,5 до 5% для найманих працівників (виключення – військовослужбовці).
  2. 50% податку на надприбуток банків;
  3. 25% податку на прибуток для фінансових компаній;
  4. звільнення кэшбека від оподаткування;
  5. АЗС повинні платити податок на прибуток авансом за кожну заправку (30, 45 чи 60 тис. грн – в залежності від типу заправки).

ФОП усіх груп очікують свого підвищення військового збору в січні 2025 року, підтверджує Мінфін.

"Тисяча Зеленського"

1 грудня стартує соціальна програма "Зимова еПідтримка", відома широкій громадськості як "Тисяча Зеленського". У її рамках громадяни, які знаходяться на території України, включаючи дітей, отримають допомогу в розмірі 1000 гривень.

Кошти можна використовувати на оплату комунальних послуг, придбання ліків, квитків "Укрзалізниці", донати на ЗСУ та інші послуги. Програма буде діяти до кінця лютого 2025 року, а витратити допомогу можна буде до кінця наступного року.

Тисячу можна отримати через головний екран в додатку "Дія", виконавши наступні кроки:

  • Відкрити картку "Національний кэшбек" в одному з банків-партнерів (ПриватБанк, monobank, Сбербанк та інші). Відкриття та обслуговування картки безкоштовно.
  • Активуйте картку в розділі "Сервіси" в "Дії".
  • Виберіть послугу "Зимова підтримка" і подайте заявку.
  • Очікуйте зарахування коштів.

6500 на одяг для дітей

Уряд оголосив про одноразову грошову допомогу в розмірі 6500 грн для покупки теплих речей дітям. Це кошти на придбання одягу, взуття та інших речей, які потрібні взимку, однак контролювати витрати не будуть. Гроші отримають протягом місяця наступні категорії:

  • сім'ї, які є малозабезпеченими сім'ями з дітьми;
  • сім'ї ВПО з дітьми, які отримують виплати на проживання, отримають гроші на кожну дитину до 18 років;
  • таку допомогу нарахують особам з інвалідністю I групи з внутрішньо переміщених осіб.

Щоб її отримати, додатково звертатися за призначенням не потрібно. Реєстрація буде відбуватися автоматично на основі цифрових обмінів та інформації, що є в державних реєстрах. У свою чергу, кошти будуть направлені на картковий рахунок отримувача допомоги.

Нові правила бронювання

З 1 грудня 2024 року змінюються правила бронювання військовозобов'язаних. Це прописано в постанові Кабміну №1332, яке вводить в дію оновлену редакцію Порядку №76.

  1. Процедура бронювання перейде в цифровий формат через портал "Дія". Виключення – певні підприємства та установи, які не мають технічної можливості подачі через "Дію".
  2. Перебронювання буде відбуватися з чистого аркуша — всі будуть змушені проходити процес заново. Бронювання, що діють на 23 листопада 2024 року, дійсні, але не довше 28 лютого 2025 року. Потім їх скасують, якщо критично важливе підприємство повторно не забронює цих працівників через "Дію" до цієї дати;

Крім того, компанії, які бажають зберегти статус критично важливих, повинні підтвердити свою відповідність новим критеріям до кінця лютого 2025 року. Це знижує ризик зловживань.

Працівників (приватних компаній) з зарплатою нижче 20 тисяч грн не можна бронювати навіть на підприємствах критичної важливості. Це створює додаткові вимоги до компаній, які повинні забезпечити "білі зарплати", але і в разі необхідності коригувати рівень оплати праці.

Державні та комунальні підприємства зобов'язані платити працівникам не менше середньої заробітної плати за IV квартал 2021 року.

Подільський міст у Києві відкриють для авто

У Києві 1 грудня відкриють Подільський міст (поєднає Троєщину з Подолом) для руху легкових автомобілів та міського пасажирського транспорту загального користування. Вантажівки поки не будуть пускати.

Проїзд буде і новозбудованим тунелем, що з'єднує містовий перехід зі з'їздом на вулицю Петра Вершигори в напрямку проспекту Романа Шухевича та житлового масиву Троєщина.

Також будуть введені нові автобусні маршрути № 110 і № 112, які будуть курсувати Подільським мостовим переходом з житлових масивів Троєщина та Воскресенка.

В Одесі подорожчає транспорт

З 1 грудня в Одесі підвищиться вартість проїзду в транспорті. У трамваях і тролейбусах ціни виростуть до 15 гривень, у маршрутках — до 20. Проїзд в електротранспорті коштує вісім гривень, якщо оплачувати онлайн — сім. Одна поїздка в маршрутці коштує 15 гривень.

Не можна буде ловити раків

З 1 грудня в більшості українських водойм почнеться заборона на лов раків.

Виключенням є ріка Дунай – там заборона стартує 5 грудня, а також Київське, Канівське, Кременчуцьке, Кам'янське та Дні