Щорічно напередодні Хрещення Господнього відзначають ще одне важливе релігійне свято – Хрещенський святвечір.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Це свято відзначається 5 січня і має дуже схожі традиції з Хрещенням. Ми вирішили розповісти вам більше про це, щоб ви знали, які обряди існують у Хрещенський святвечір.

Хрещенський святвечір 2025: традиції свята

Найголовнішою традицією в Хрещенський святвечір можна назвати постування, адже це Свята Вечір. Крім того, 5 січня обов'язково потрібно прибрати в домі, адже на Хрещення це робити не можна, а зустрічати свято в брудній квартирі заборонено.

Також люди намагалися обов'язково зайти до церкви, щоб освятити воду. Це, звичайно, можна зробити і на саме Хрещення, але чим раніше, тим краще. А після цього люди обприскували всі кути в кімнатах, щоб захиститися від нечисті.

Популярні статті зараз Пенсійний фонд оголосив про нововведення для українців: що змінилося з 1 січня "Сюрприз", який може вдарити по гаманцях: пенсіонерам планують урізати важливу пільгу "Роками дурнів розводять у Росії...": у Ані Лорак підтвердили донат на дрони для ЗСУ У Тимошенко майже найбільший антирейтинг, і вона намагається повернутися в політику через спекуляції на питаннях соцзахисту, – В.Гладких Показати ще

Хрещенський святвечір 2025: святковий стіл

Окремою темою в Хрещенський святвечір є святковий стіл. Адже, як ми вже сказали, 5 січня діє досить строгий піст. Дехто вважає, що краще зовсім утриматися від їжі. Але роблять це небагато. До речі, варто зазначити, що на столі обов'язково повинно бути непарне число страв, зазвичай це 7 або 9.

А от з появою першої зірки піст закінчується, і вся сім'я сідає за святковий стіл, де обов'язково повинна бути кутя. Але починати трапезу потрібно не з неї, а зі склянки освяченої води. А від алкогольних напоїв у Хрещенський святвечір краще зовсім відмовитися. Кутя на свято повинна бути голодною і бажано з рису. Також люди зазвичай у цей день випікали печиво у формі хрестів.

Сочельник, фото из соцсетей

Хрещенський святвечір 2025: обряди свята

Віросповідання стверджують, що 5 січня – це останній день у році, коли можна колядувати. Після Хрещенського святвечора це заборонено. Також після свята вже не можна гадати, адже ви нічого правдивого не дізнаєтеся. Гадання на Хрещення з 5-го на 6-е практично таке ж, як на Різдво та Меланку, хоча церква подібні ритуали не вітає.