середа05 лютого 2025
rezzonans.in.ua

Міф про дешеві ліки в Європі: що думають українці? (ВІДЕО)

Міф про дешеві ліки в Європі: що кажуть українці? (ВІДЕО)
Миф о доступности лекарств в Европе: что думают украинцы? (ВИДЕО)

Часто можна почути, що в Європі ліки коштують дешевше, ніж в Україні. Таке твердження іноді поширюють навіть народні депутати. Однак, якщо відкинути обов'язкове страхування в країнах ЄС та програми відшкодування, то насправді в українських аптеках ліки можна придбати значно дешевше. Журналісти УНН провели опитування, щоб дізнатися, як українці оцінюють різницю в цінах на ліки між Україною та ЄС.

Результати свідчать про те, що багато громадян усвідомлюють реальний стан справ.

"Думаю, приблизно однакові (ціни на ліки - ред.), може, на якісь дешевше, на якісь дорожче".

"Мені здається, приблизно так само".

"Думаю, що ціни однакові, але рівень життя у нас і там (відрізняється - ред.)".

"Я знаю точно, що в Україні набагато більше аптек, а отже, вони більше конкурують між собою, тому деякі з них 100% встановлюють нижчі ціни".

"В Європейському Союзі дорожче. Я живу в Німеччині, я приїхав на тиждень. Там ліки набагато дорожчі, якщо у вас немає страховки, то звичайні ліки можуть легко доходити до 10 євро".

"Одинаково".

"Я не думаю, що вони набагато дорожчі, але в ЄС їх складніше отримати, бо там більше бюрократичних процесів з ліками".

Однак були й ті, хто вважає, що ціни в Україні можуть бути вищими, якщо врахувати співвідношення до заробітних плат.

"Згідно з нашими заробітними платами, то дорожче", - зазначив один з опитаних.

"Я вважаю, що в Україні ціни трохи дорожчі, ніж в ЄС", - поділився думкою інший учасник опитування.

Реальність і міфи

Дослідження цін на ліки, проведене журналістами, показало, що деякі препарати в Україні дійсно значно дешевші, ніж у країнах ЄС. Наприклад, всім відоме знеболювальне та жарознижувальне "Нурофен" в Україні можна придбати від 189,10 до 345,51 гривень за упаковку на 24 капсули. В Європі він коштує мінімум 7,39 євро або ж 322,10 грн за упаковку на 20 капсул.

Слід зазначити, що в більшості європейських країн діють жорсткі регуляції з ціноутворення, які враховують не лише інтереси пацієнтів, але й фармацевтичних компаній. У свою чергу, це обмежує конкуренцію та варіанти вибору, тоді як в Україні ринок залишається більш відкритим і доступним для різних виробників, що дозволяє пацієнтам шукати оптимальні за ціною варіанти. Тому важливо аналізувати конкретні приклади та пам'ятати, що вартість препаратів залежить від багатьох факторів, які слід враховувати при порівнянні цін.