середа05 лютого 2025
rezzonans.in.ua

Чи можна в Україні здати аналіз на новий китайський вірус?

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом.
В Украине возможно пройти тест на новый китайский вирус.

В Україні вже офіційно підтвердили 13 випадків метапневмовірусу людини (HMPV), який наразі активно поширюється територією Китаю. Вірус, виявлений у 2001 році, має симптоми, подібні до грипу, і вражає дихальні шляхи.

За словами доктора Тараса Жиравецького, на сьогодні в Україні немає лабораторій, які можуть виконати аналіз на визначення метапневмовірусу. Це пов'язано з відсутністю необхідних реагентів.

"Діагностика метапневмовірусу повинна проводитися методом ПЦР. На сьогодні в Україні немає лабораторії, яка може проводити такі аналізи через відсутність необхідних реагентів, тому говорити про підтверджені випадки метапневмовірусу методом ІФА визначення igG до цього вірусу ще рано", — написав Жиравецький у соцмережі.

За його словами, він не має наміру нікого лякати, а просто інформує населення і наводить "конструктивні факти". Згідно з його заявою, здати тест на наявність метапневмовірусу людини (HMPV) в Україні неможливо.

Що відомо про метапневмовірус людини

HMPV викликає симптоми, подібні до грипу та Covid-19: кашель, лихоманку, закладеність носа та втому. Інкубаційний період триває від трьох до шести днів.

Хвороба часто протікає як простуда і розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. Однак у дітей та літніх людей з ослабленою імунною системою вона може призвести до пневмонії.

При цьому випадки метапневмовірусу серед людей віком до 14 років демонструють тенденцію до зростання, особливо в північних провінціях.

Деякі епідеміологи стверджують, що в країні циркулює кілька вірусів: грип H1N1, HMPV, мікоплазма пневмонії та COVID-19. Чиновники охорони здоров'я уважно стежать за ситуацією в міру поширення вірусу.

Вакцини від цього типу вірусу поки що немає.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, що в Сполучених Штатах Америки повідомили, чому Covid-19 з'явився не випадково. За підсумками дворічного розслідування заявляють, що коронавірус, від якого померло велика кількість людей, з найбільшою ймовірністю був штучно виведений і має лабораторне походження. А його поширення сталося в результаті витоку.