Зенітна самохідна установка Gepard стала ключовим елементом протиповітряної оборони України. За словами Вадима Кодачигова, колишнього командира окремого підрозділу 36 бригади морської піхоти, використовувані в Gepard боєприпаси HEI-T ефективні проти малошвидкісних цілей.
Проте, враховуючи, що РФ значно збільшила виробництво БПЛА, кількість боєприпасів для Gepard на фронті повинна бути збільшена втричі. Про це він сказав в ефірі телеканалу "Київ24".
Gepard базується на шасі танка Leopard 1 і оснащена двома 35-мм гарматами Oerlikon KDA. Установка здатна вражати цілі на відстані від 100 м до 4 км, а її радари виявляють об'єкти на відстані до 15 км.
Технічні характеристики Gepard вражають: темп стрільби становить 550 пострілів на хвилину з кожної гармати, а основний боєкомплект налічує 320 снарядів. Для управління установкою потрібен екіпаж з трьох осіб: водій, командир і навідник.
Німеччина вже передала Україні 55 зенітних танків Gepard з складів Бундесверу. Перші установки прибули влітку 2022 року і продемонстрували високу ефективність у протиповітряній обороні. Міністерство оборони України замовило 180 тисяч боєприпасів для цих систем у німецького концерну Rheinmetall. Але постачання заплановані на 2026 рік, і ця кількість недостатня, вважає експерт.
Також раніше "Телеграф" писав, за що хвалять гармату L119 українські десантники. Справа не тільки в точності.