субота07 грудня 2024
rezzonans.in.ua

Прихильник фашистів сенсаційно виграв перший тур виборів у Румунії: що про нього відомо.

Келін Джорджеску – це персонаж, який викликає багато суперечок навіть в самій Румунії.
Сторонник фашистов неожиданно победил в первом туре выборов в Румынии: что известно о его биографии и политических взглядах?

В Румунії після підрахунку майже 96,5% голосів на президентських виборах лідером став ультранаціоналістичний кандидат Келін Джорджеску. Діючий прем'єр-міністр країни, проєвропейський та проукраїнський кандидат Марчел Чолаку займає друге місце.

Про це говориться в повідомленні на сайті Центральної виборчої комісії Румунії. Загалом, після підрахунку голосів результати різних кандидатів на виборах виглядають наступним чином:

  • Келін Джорджеску – 22,26% (1892483 голосів);
  • Марчел Чолаку – 20,13% (1713811 голос);
  • Єлена Ласконі – 18,15% (1539505 голосів);
  • Джордже Сіміон – 14,12% (1203233 голосів);
  • Николае Чуке – 9,07% (773033 голосів);
  • Мірча Геоане – 6,23% (530307 голосів);
  • Хунор Келемен – 4,83% (411577 голосів);
  • Крістіан Дьяконеску – 3,08% (262571 голос);
  • Крістіан Терхеш – 1,01% (86134 голосів).
  • Інші – менше 1%.

Келін Джорджеску відомий як релігійний націоналіст і нібито "антисистемний", а насправді — проросійський кандидат. Він ще до виборів зробив ряд скандальних заяв, серед яких – наратив про те, що ЄС і НАТО, нібито, не представляють інтереси Румунії належним чином. Джорджеску постійно поширює наративи кремлівської пропаганди – наприклад, що війна в Україні нібито спровокована і управляється американськими військовими компаніями, а Україна – "штучне утворення", а не держава. Також слід зазначити, що Джорджеску явно підтримується Китаєм, оскільки він, маловідомий університетський професор, майстерно використовував китайську соцмережу TikTok для об'єднання виборців навколо себе. Судячи з усього, мережа надавала йому пріоритетне просування в порівнянні з іншими кандидатами.

Цікаво, що Джорджеску неодноразово піддавали критиці за його попередні коментарі, де він підтримував фашистський легіонерський рух Румунії XX століття. До речі, в той період Румунія посягала на українську Бессарабію. Тому політичні пріоритети цієї особи передбачити не важко.

"Телеграф" раніше писав, що Росія знову намагається втрутитися в чужі вибори. Цього разу йдеться про Румунію, де в кінці листопада та на початку грудня цього року відбудуться одночасно президентські та парламентські вибори.

Нагадаємо, що в сусідній з Румунією Молдові діючий президент країни Мая Санду виграла вибори, незважаючи на спроби Кремля втрутитися. Коментуючи свою перемогу, вона заявила: "ми довели, що об'єднавшись, можемо перемогти тих, хто хотів поставити нас на коліна". Однак, незважаючи на перемогу проєвропейського кандидата в Молдові, виклики для країни не закінчилися.