Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Пропонуємо дізнатися про особливий випадок, коли в Україні мати 15-ти дітей не може оформити пенсію через непізнаний придністровський стаж.

Підпишіться на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Про це стало відомо завдяки відео на YouTube-каналі "На пенсії" журналіста Сергія Коробкіна, в якому він розглянув питання від одеситки Тетяни.

Пенсионные вопросы, скриншот: Facebook

Жінка, яка народилася в 1974 році, майже все життя прожила в Тирасполі, а в листопаді 2020 року переїхала в Одесу зі всією родиною. П'ятнадцята дитина народилася вже в Україні. У цьому році, коли їй виповнилося 50 років, вона подала заяву на призначення дострокової пенсії як багатодітна мати.

Популярні статті зараз Газовий фронт: експерт розповів, як припинення транзиту російського газу відобразиться на геополітиці Адвокат розповіла, які правила порушують ТЦК: "заробітки", пакування та "полювання" на чоловіків 45+ Пенсіонерам виставлять рахунок: чому доведеться віддавати гроші державі Зверніть увагу на квитанції: в Нафтогазі розповіли українцям важливе про оплату газу Показати ще

"У призначенні пенсії їй відмовили, оскільки не вистачило стажу. Зокрема, не зарахували 3 роки навчання в Тираспольському університеті", — пояснює експерт з пенсійного забезпечення Сергій Коробкін.

За його словами, проблема полягає в тому, що документи видані непризнаною самопроголошеною "Придністровською молдавською республікою".

"Хоча між урядом України та республікою Молдова в 1995 році було підписано угоду про гарантії прав громадян у сфері пенсійного забезпечення, у Пенсійному фонді України існує практика, відповідно до якої стаж, набутий на території Придністров'я, не зараховується", - зазначає експерт.

На даний момент у стаж пані Тетяни попередньо зараховано 11 років і 3 місяці, тоді як для отримання пенсії необхідно як мінімум 15 років.

Пенсионный фонд Украины, скриншот: YouTube

"Залишається два варіанти: або відстоювати своє право на зарахування цього стажу в судовому порядку, або спробувати доопрацювати кілька років і вийти на пенсію хоча б у віці приблизно 54 років", — підкреслює Коробкін.