Україна отримує сучасні дрони від союзників та розробляє їх самостійно. Серед останніх оголошених розробок – безпілотник з вертикальним зльотом і посадкою від Buntar Aerospace.
Про його характеристики повідомило Міністерство цифрової трансформації України в програмі Warchangers. Головне завдання "Бунтаря" — розвідка в реальному часі та коригування вогню артилерії. Основна перевага — стабільність зв’язку.
Це було відзначено під час випробувань у Харківській області. Серед відгуків – висока ефективність за 100 хвилин польоту, ніж у подібних розвідувальних дронів за три години в небі. Серед унікальних рис — власне програмне забезпечення Бунтарь-coPilot "яке автоматизує роботу оператора і дозволяє зменшити втрати бортів, плюс там є ситуаційна обізнаність, що дозволяє якісніше виконувати місії".
Тактичний радіус Buntar-1 становить близько 50 кілометрів. Загальна дальність польоту – понад 80 км. Дрон стабільно працює в умовах РЕБ, він швидко складається і розкладається.
Щоб навчитися керувати таким дроном, потрібно чимало часу — три тижні, якщо немає попередньої підготовки. Якщо навчати досвідчений екіпаж — знадобиться три дні. Випробували "Бунтаря" через Brave1. На основі першого Buntar-1 вже розробляється модель три, у якої буде збільшена тривалість польоту до трьох годин з збереженням стабільного радіозв’язку.
Раніше "Телеграф" розповідав про українські розробки на заміну цивільному китайському дрону "Мавік". Нові безпілотники вже створювалися для війни.