Київський ресторан "Столичний" був улюбленим місцем для столичної еліти в радянські часи. Він розташовувався на Хрещатику і славився традиційною українською кухнею. Фірмовими стравами тут були борщ, уха, солянка та котлети по-київськи.
Цікаво, що на території ресторану існував сигаретний клуб, а ввечері гостей чекала розважальна програма. На жаль, "Столичний" не дожив до наших днів і був зруйнований до основи.
"Телеграф" розповідає про культовий ресторан "Столичний" і пропонує читачам ознайомитися з меню, яке в 1975 році презентували гостям закладу.
У шістдесяті роки в Києві налічувалося всього 12 ресторанів, і "Столичний" вважався головним закладом столиці. Тут був буфет і просторий, світлий зали. Гостей обслуговували ввічливі офіціанти з білими серветками на рукавах.
У закладі "Столичний" була представлена традиційна українська кухня. Фірмові страви – борщ, котлета по-київськи, уха та солянка.
Обід тут обходився, в середньому, у 3 рублі при середній зарплаті в 100 рублів. Ввечері в ресторані проходили розважальні програми та працював сигаретний клуб.
4Удень в "Столичному" можна було зустріти студентів і звичайних киян, які забігали в кулінарію або буфет ресторану.
Ввечері ж у ресторані збиралася вже більш заможна публіка, яка багато замовляла і розслаблялася під розважальну програму.
Тут також було дуже престижно святкувати дні народження, ювілеї та весілля. Це вважалося показником заможності та забезпеченості.
5Чайові залишати тоді категорично заборонялося, адже це вважалося "буржуазними подачками". Потрапити в заклад було складно, оскільки тут завжди "не було місць", але вони магічним чином з'являлися, якщо дати "червоне" швейцару.
Також ресторан у свій час потрапив у гучний корупційний скандал через крадіжку матеріальних цінностей та грошових коштів (так зване "справа Шахіні").
"Лівий" дохід ресторану "Столичний" за день досягав 750 рублів, тоді як середня зарплата інженера в ті роки становила приблизно 120 рублів на місяць.
Тоді завідувачу засудили на 10 років за те, що в закладі проводили махінації з калькуляційними картами, а дорогі інгредієнти в стравах замінювали дешевшими.
6Меню закладу було досить різноманітним для того часу. Гостям пропонували перші та другі страви, закуски, десерти та напої.
Мався в ресторані також барний та сигаретний карти.
У закладі можна було замовити комплексні обіди, які коштували від 1,60 до 2,20 рублів. Їх кілька разів на місяць дозволяли собі вдень столичні студенти, яким хотілося також відчути ресторанну атмосферу і смачно поїсти.
7 8В основному меню були представлені такі фірмові страви, як:
Також пропонувався борщ за 40 коп, уха за 19 коп, печінка за 60 коп і тефтелі з гарніром за 55 копійок.
9Серед закусок можна виділити салат "Метро" за 81 коп, заливну осетрину з лимоном за 99 коп, лосось за 84 коп і буженину за 40 копійок.
Також пропонувалися на вибір соління, кілька найменувань риби, сиру та ковбаси.
0У барній карті були представлені різні алкогольні напої. Цікаво, що їх подавали в "тарі" по 100 грам. На вибір пропонувалася горілка, сухі та міцні вина, шампанське, лікери, а також пиво, соки та газовані напої.
Найбільш дорогим і елітним вважався коньяк "Київ", який коштував 4 рублі 35 копійок.
1 2 3З десертів пропонували морозиво, тістечка, шоколад та цукерки.
Також у "Столичному" був сигаретний клуб, і тут можна було придбати сигарети з фільтром і без фільтра. Наприклад, пачка "Беломор-канал" коштувала 22 копійки, а "Столичних" — 40 копійок.
4Будівля ресторану розташовувалася в Печерському районі Києва біля станції метро "Дніпро" за адресою: Хрещатик, 5.
У 2003 році будівлю ресторану знесли, оскільки на його місці планували звести висотний готельний комплекс. Далі часи змінилися, і цим планам не судилося здійснитися.
Відомо, що за результатами архітектурного конкурсу переміг проект, який пропонував зберегти архітектурний ансамбль Хрещатика, і замовника це не влаштовувало, адже він хотів будувати тільки висотку.
Тому вже більше 20 років на місці ресторану "Столичний" – порожнеча. І цей культовий заклад залишився лише на фото та в пам'яті його відвідувачів.
5 6Раніше "Телеграф" розповідав про те, як виглядав відомий київський ресторан "Дубки". Заклад бачив багатьох відомих особистостей, а на його території було знято відразу кілька відомих художніх фільмів.