субота07 грудня 2024
rezzonans.in.ua

Вигідно Трампу та Києву: у ЗМІ пояснили, чому Україні обов'язково слід стати членом НАТО.

Усі проблеми та умови щодо прийняття України можна обійти та проігнорувати — якби була воля.
Трамп и Киев в выигрыше: СМИ объяснили, почему Украина должна обязательно вступить в НАТО.

Україна повинна стати членом Північноатлантичного альянсу, оскільки це одна з гарантій її захисту від подальших спроб російського режиму розпочати нову війну. Крім того, вступ України до НАТО принесе багато переваг як Альянсу, так і Україні, а також президенту США Дональду Трампу.

Про це пише видання The Economist. Автори матеріалу пропонують визнати, що відновлення кордонів 1991 року – для України поки що недосяжна мрія. Так, морально і юридично це українська територія, але наразі у Києва не вистачає сил, щоб повернути її.

Тому Україні слід зосередитися на створенні умов процвітання на контрольованій території. Для цього необхідні стабільність і зусилля з відновлення країни, а все це можливо лише за умови захисту від нової агресії РФ – і роль такого захисту повинно відіграти саме членство в НАТО. В іншому випадку Альянс ризикує перетворити Україну на ворога НАТО, союзника Росії, або ж РФ через кілька років візьме Україну голими руками.

"Членство в НАТО допоможе запобігти перетворенню України на нестабільну, озлоблену державу, вразливу для маніпуляцій з боку Путіна, чия кінцева мета — дестабілізація і домінування в Європі. Крім того, до альянсу приєднається найбільша в Європі, найінноваційніша і загартована в боях армія та оборона. Трамп міг би це схвалити, оскільки тоді НАТО знадобилося б менше американських військовослужбовців", – йдеться в матеріалі.

Звісно, є питання статті 5 Статуту НАТО, але і тут є рішення, і не одне. Так, у 1949 році Норвегія приєдналася до НАТО, але з забороною базування сил Альянсу в країні в мирний час. У 1955 році до НАТО вступила Західна Німеччина, але гарантії НАТО не поширювалися на територію окупованої Радянським Союзом Східної Німеччини. Обидва рішення можна застосувати до випадку з Україною.

Також існує проблема з підтримкою. У НАТО є відкрито проросійські члени, наприклад, Угорщина та Словаччина. Для вступу до НАТО необхідна підтримка всіх 32 членів Північноатлантичного союзу. Але врешті-решт, якщо буде бажання, це питання також можна обійти.

Видання додає, що Володимир Путін сподівається на занепад України внаслідок мирної угоди, а також на втрату інтересу з боку західних країн і можливість РФ перевооружити армію, відновити технічні можливості і спробувати атакувати знову. Однак усі ці його плани знищуються єдиним рішенням: Україна повинна вступити в НАТО.

"Уявіть, що за підтримки Заходу Україна використала б паузу для відновлення своєї економіки, оновлення політичної системи і стримування російської агресії. Завдання полягає в тому, щоб цей оптимістичний сценарій переважив над його похмурою альтернативою", – резюмували автори.

Раніше "Телеграф" писав, що Україна хотіла б отримати запрошення на членство в НАТО. Це повинно статися до того, як Джо Байден покине Білий дім, стверджуючи, що це було б гідною спадщиною президента США.

Також раніше Телеграф писав про те, що радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван сказав, коли Україна може стати членом НАТО. Він також нагадав про позицію США, озвучену на саміті НАТО у Вашингтоні: місце України та майбутнє України – в Альянсі.