6 січня православні віруючі та греко-католики святкують Хрещення. Хоча занурення у воду є популярною традицією, воно не є обов'язковим елементом святкування, розповів священник ПЦУ Георгій Коваленко в ефірі телеканалу КИЇВ24, передає УНН.
Деталі
"Сьогодні не є святом занурення у воду, і насправді немає обов'язкового купання", - зазначив священник.
Він додав, що це може бути згадкою про те, що колись, напередодні Богоявлення, масово хрестилися християни, але це точно не відбувалося на наших землях, а десь південніше.
"Я б пожартував, що не варто плутати сплеск адреналіну в організмі від холодної води з дією благодаті Божої. Тому, скажімо так, якщо у когось є бажання, здоров'я дозволяє, і місцевість, де людина бажає зануритися, є безпечною, то це можна зробити", - додав Коваленко.
За його словами, це скоріше "прикраса" свята або родзинка, а не його суть і не головна подія.
Правила безпечного занурення
Лікар-кардіолог Олександра Телегузова в ефірі тим часом пояснила, як правильно занурюватися в холодну воду:
1. Відмовтеся від алкоголю та куріння. Це не лише правильно з точки зору здоров'я, але й з релігійної.
2. Підготуйтеся до занурення. Зробіть легку розминку, вмийтеся холодною водою, розітріть обличчя - це допоможе організму адаптуватися до температури води.
3. Занурюйтеся лише на три-п’ять секунд. Важливо занурюватися тільки до рівня голови. Лікар не рекомендує повне занурення з головою через ризик спазму судин.
4. Після занурення зніміть вологий одяг. Це допоможе уникнути переохолодження та протягів. Ретельно витріть тіло та розітріть його.
5. Одразу йдіть у тепле приміщення. Після процедури випийте теплий чай або узвар для відновлення.
Нагадаємо
У Києві визначили безпечні локації для купання на Хрещення та розповіли, де будуть чергувати рятувальники.