середа22 січня 2025
rezzonans.in.ua

Чи є зенітні дрони майбутнім у боротьбі з ворожими БПЛА? Як в Україні випробовують нові технології (фото, відео)

Використання дронів для протидії іншим активно почали застосовувати в 2024 році.
Зенитные дроны: будущее в борьбе с вражескими БПЛА? Узнайте, как в Украине испытывают новейшие технологии (фото, видео).

Про розробку недорогих зенітних дронів, які зможуть полювати на БПЛА типу Shahed, заговорили ще в жовтні. У цьому році на полі бою вже використовувалися зенітні FPV-дрони.

"Телеграф" зібрав інформацію про використання зенітних дронів, чому вони необхідні та як просувається розробка "Антишахеда". Бійці 93 омбр "Холодний Яр" були одними з перших, хто почав використовувати зенітні дрони проти "очей" ворога. Розвідувальні безпілотники почали літати вище, тому застосування звичайних зенітних установок ускладнено. Зенітні FPV-дрони в цьому плані більш ефективні завдяки швидкості. Більше того, військові вважають їх і економічно доцільнішими. FPV-дрони у таких випадках ефективні проти розвідувальних "Орлан-10" та "Zala".

Для Shahed-136 потрібен дещо інший підхід, адже це дрон-камікадзе вагою 200 кг. В Україні розробляються власні та тестуються іноземні розробки. БПЛА Sting, про розробку якого повідомляли цієї осені, орієнтовно матиме пірамідальну форму, злетатиме як ракета та повинен літати до 300 км/год, щоб наздоганяти Shahed-136.

Вероятное фото БПЛА Sting

Державний кластер розвитку військових технологій Brave1 нещодавно повідомив про випробування зенітного дрона Tytan німецького виробництва. Ідентифікацію провели в "Дифенс експрес". Зазначається, що він зможе полювати як на Shahed-136, так і на розвідувальні дрони.

Дрон Tytan на испытаниях Brave1

Повідомляється про швидкість дрона в 300 км/год та радіус дії в 20 км. Ці характеристики вищі, ніж зазначені виробником: дальність — 250 км/год, радіус — 15 км, вага вибухівки — 1 кг. Серед подальших планів — вбудувати автоматичне наведення на основі машинного зору. Невисока ціна дрона досягається виготовленням методом 3D-друку.

Раніше "Телеграф" спілкувався з військовим експертом Іваном Ступаком. Він підкреслив, що Україні потрібно не лише розробити зенітний дрон-перехоплювач, але й масштабувати виробництво. Росія вивела кількість вироблюваних "Шахедів" майже до сотні щодня. Україні потрібно виробляти не менше зенітних дронів.