В Україні не планують знижувати мобілізаційний вік до 18 років, незважаючи на пропозиції міжнародних партнерів. Президент Володимир Зеленський підкреслює пріоритетність технологічного забезпечення армії, а не кількості військовослужбовців.
Українське командування робить акцент на якісній підготовці бійців та сучасних методах ведення війни з використанням дронів, артилерії та систем ППО. Про це пишуть "Факти ICTV".
Європейські та американські партнери з 2022 року пропонують Україні знизити вік призову до 18-20 років. Однак офіційний Київ дотримується чинних норм призивного віку.
За словами омбудсмена Дмитра Лубінця, найбільш ефективними військовослужбовцями є чоловіки віком 30-45 років. Залучення молодших призовників може негативно вплинути на демографічну ситуацію в країні.
У Верховній Раді відсутні законопроекти про зниження мобілізаційного віку, про що повідомив народний депутат Федір Веніславський. Він також спростував інформацію про можливу примусову мобілізацію жінок.
Українські командири підтверджують нестачу особового складу в підрозділах. Водночас вони підкреслюють важливість належної підготовки мобілізованих військових.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, чи можна отримати відстрочку від мобілізації, якщо є штраф від ТЦК. За законом це можливо, однак на практиці можуть виникнути труднощі.