Керівник IDS Ukraine (ТМ "Моршинська", ТМ "Миргородська") Марко Ткачук висловив серйозну стурбованість можливим переданням компанії під управління конкуренту на фоні розгляду справи у Вищому антикорупційному суді (ВАКС).
Основні побоювання менеджменту компанії – втрата цінності та цілісності бізнесу, що, на думку Ткачука, суперечить інтересам держави.
"Наша задача — підтримувати IDS Ukraine в найкращій бізнес-формі до рішення ВАКС про перехід компанії у власність держави", — зазначає Марко Ткачук.
Увесь час дії арешту корпоративних прав компанії її менеджмент зосереджений на збереженні безперервної роботи основних виробництв у Моршині та Миргороді, забезпеченні стабільної роботи колективу з 3000 співробітників, зростанні обсягів реалізації продукції. IDS Ukraine залишається провідним платником податків у своїй галузі, і за 2024 рік податкові надходження від компанії досягнуть мільярда гривень, що критично важливо для українського бюджету.
У компанії висловлюють занепокоєння, що потенційний керуючий, який є прямим конкурентом IDS Ukraine, може поставити під загрозу існування флагмана українського ринку мінеральних вод, зруйнувавши бренд "Моршинська" і виробничі процеси на свою користь.
"Є великі сумніви, що потенційний керуючий матиме таку ж мотивацію зберегти бізнес IDS Ukraine для держави, як і ми", — говорить Ткачук, підкреслюючи конфлікт інтересів.
Зокрема, управлінська команда IDS Ukraine висловила занепокоєння ризиками, які може викликати передача ключових активів компанії конкуренту за кілька місяців до рішення ВАКС щодо справи про конфіскацію активів. За словами Ткачука, це може запустити незворотні процеси руйнування — що не відповідає державним інтересам. Компанія відзначає важливість збереження своїх ключових активів в цілісному стані до остаточного рішення ВАКС.
"Державі набагато вигідніше отримати цілісну компанію з високою вартістю, а не "розібраний на частини" бізнес з близькою до нуля цінністю", — зазначає Ткачук.
За його словами, у разі роз'єднання підприємств IDS Ukraine деякі з них позбудуться доступу до критично важливих для постійності бізнесу ресурсів — логістики, фінансової підтримки, закупівель сировини тощо. Це негативно вплине на компанію, призведе до втрати податкових надходжень і робочих місць, що в кінцевому підсумку підриває економічні інтереси держави.
Справа про концентрацію, яка знаходиться на розгляді у Антимонопольному комітеті України (АМКУ), IDS Ukraine також вважає вкрай важливою для майбутнього ринку фасованої води. Концентрація на користь конкурента, за визнанням самого АМКУ, може призвести до монополізації ринку і суттєвого обмеження конкуренції.
"Концентрація на користь нашого прямого конкурента є найгіршим варіантом розвитку подій", — попереджає СЕО IDS Ukraine, підкреслюючи, що держава повинна зберегти IDS Ukraine як високоцінний актив, що представляє інтерес для міжнародних інвесторів, таких як Nestle, Danone, PepsiCo та Coca-Cola. В умовах передачі активів конкуренту ці інвестиційні можливості будуть втрачені.
Для захисту компанії від руйнівних дій керуючого IDS Ukraine публічно розкрила інформацію про залишки на своїх рахунках у розмірі 1,2 млрд грн, щоб запобігти їх виведенню керуючим до рішення ВАКС.
"Максимальна прозорість і публічність – це наш імунітет. Це наша частина зусиль по збереженню компанії в інтересах України", – пояснив Ткачук цей крок.
Враховуючи ризики, пов'язані з передачею активів керуючому, менеджмент IDS Ukraine просить Міністерство юстиції зупинити дії АМКУ та АРМА до моменту рішення ВАКС. Адже, на думку виробника, залучення керуючого до переходу компанії у власність держави, за словами Ткачука, "не просто нелогічно. Це шкода для компанії, проти держави".
Компанія закликає до збереження своїх активів у цілісному вигляді, щоб держава могла отримати високоцінний бізнес, а "не розібрані на частини руїни".
Редакція направила відповідні запити в Мінюст, АРМА та АМКУ для роз'яснення ситуації та з'ясування їхньої позиції з цих питань.